ANASAYFA KURUMSAL PROJELER ÜRÜNLER E-KATALOG GRAND ONLİNE TEKLİF İSTE BLOG İLETİŞİM
Hızlı İletişim
Canlı Destek +90 212 210 01 36 info@grandofis.com.tr

Yatak Odası Gardrop Modelleri

Yatak odasında başlıca olması gereken temel unsurlardan biri yatak, gardrop, komidin ve şifonyerdir. Elbette odanın büyüklüğüne göre bu seçenekler çoğaltılabilir veya azaltılabilir. gardrop modellerinde genel olarak iki tür bulunmaktadır. Bunlar:

– Kapaklı gardrop
– Sürgülü gardrop

Şeklinde tanımlanabilir. Elbette yalnızca bunlarla sınırlı değildir. Bombeli gardrop modelleri, fantastik gardrop modelleri, kişiye özel gardrop modelleri olarak çoğaltılabilir. Biz başlıca kapaklı ve sürgülü gardrop modellerini ayrı ayrı inceleyeceğiz.

Kapaklı Gardrop Modelleri:

Bu modellerin büyüklükleri kapak sayısına ve odanın büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir. İki veya üç kapaklı olanlar genelde yatak odası dışında kullanılır. Beş, altı kapaklı gardrop kullanımı yatak odalarında daha yaygındır. Gardırobu yatak odasında kullanacak kişinin ihtiyacına göre farklılık gösterebilir. Kapaklar arasında kravatlık, pantolonluk ya da çekmeceler de bulunabilir. Örneğin 6 kapaklı bir gardırobun ortaya denk gelen herhangi bir kapağın bölümünde alt kısmında çekmeceler bulunabilir. Kapağın iç veya dış kısmında tercihe bağlı olarak ayna kullanılabilir. Bu seçenekler gardırobu kullanacak kişinin eşyalarına ve kullanım sıklığına göre farklılıklar gösterebilir.

Kapaklı gardrobun avantajları :

– Dolabın kendi içinde bölünmesi ve yalnızca istenilen kısmın açılabilmesi zamandan tasarrufu ve kafa karışıklığına sebep olmadan tercih yapabilmeyi sağlar.

– Dolap derinliği sürgülü sisteme göre daha ince olur.

Sürgülü Gardrop Modelleri:

Ayrı ayrı beş altı kapak yerine raylar üzerinde yürüyen iki büyük kapaktan oluşur. Kapaklar sürgülü olduğundan dolayı yorulmadan tüm ihtiyaçlarınızı bir arada görmeyi sağlar. Gardırobun içinde isteğe ve kullanış açısından daha rahat olabilmesi adına raflar veya ekstra askılıklar eklenebilir böylelikle düzen sorunu yaşanmaz.

Sürgülü gardrobun avantajları :

– Sürgülü gardrop modelin kapaklı gardrop modeline göre çok daha şık ve modern bir görüntü sağlar.

– Yatak odası gardrop için dar ise kapaklı gardıroba göre sürgülü gardırobu daha çok tercih ederiz. Bu sayede yerden tasarruf sağlanır ve kullanacak kişinin gardrop ihtiyacı ve düzeni sağlanır.