ANASAYFA KURUMSAL PROJELER ÜRÜNLER E-KATALOG GRAND ONLİNE TEKLİF İSTE BLOG İLETİŞİM
Hızlı İletişim
Canlı Destek +90 212 210 01 36 info@grandofis.com.tr

Mobilya bakımı nasıl yapılır?

Kaplamasız ahşap mobilyalar bakımı ve tamiratı zor olan eşyalardır. İster evinizde ister işyerinizde olsun mobilya olarak ahşap ürünleri tercih ediyorsanız, mobilyalarınızı uzun süre kullanabilmek için düzenli ve bilinçli bir temizlik yapmalısınız. Cilalı olan mobilyalarınızı mükemmel bir görünümde tutmak istiyorsanız günlük olarak tozlarını almalı ve arada sırada yumuşak ve temiz bir bez ile ovmalısınız.

Eğer mobilyanız dikkatsiz bir şekilde kullanmış ve yıpranmış ise mobilyanızı ovduktan sonra cilalama işlemi de uygulamanız gerekir. Her ovma işleminin ardına cilalama uygulanmalıdır. Bu sayede mobilyanız eski görünümüne daha hızlı bir şekilde kavuşacaktır.

Mobilyanızın yüzeyindeki yapışkan lekelerden kurtulmak için mobilya yüzeyini nemli bezle temizlemekten kaçınmayın.
Mobilyanızın üzerindeki çözülmüş olan kirin mobilyanın temiz bölgelerine dağılmaması için temizleme bezi kirlendiğinde bezi hemen temizi ile değiştirmeniz ya da durulamak kaydı ile mobilyanın yüzeyini düzenli aralıklar ile silmeniz gereklidir. Nemli bezle temizlemekten kaçınmayın.

Mobilyalarınızı cilalarken aşırı derecede cila kullanmamaya dikkat edin. Çünkü düzgün ve iyi bir şekilde sürülmüş olan kaliteli bir cila bol miktarda gelişi güzel sürülmüş bir ciladan çok daha iyi bir iş çıkarır. Mobilyanıza sürdüğünüz cilanın fazla olup olmadığını anlamak için cilalamadan sonra mobilyanıza parmağınızı sürün ve eğer parmağınızı sürdüğünüz yerde herhangi bir iz kalıyor ise o zaman cila fazla uygulanmış demektir.