ANA SİTEYE GİT
Kategori Seçiniz
Bambu Ve Kamış Mobilyaları Temizliği:
Bambu ve kamış türü mobilyalardan tozu tamamen çıkartmak için elektrik süpürgenize fırça başlığını takıp ondan sonra süpürme işlemini yapın. Daha sonra temiz ev nemli bir bez ile mobilyalarınızı silin ve balmumu ile cilalayın.
 
Aşırı kirli ve uzun bir süre boyunca ihmal edilmiş olan mobilya parçalarını sıcak ve sabunlu su yardımı ile yavaşça ovun. Bu tür mobilyalarda eğer mümkün ise temizleme ve cilalama işlemini dışarıda yapın. Köpükleri su ile durulamak için isterseniz bir hortum kullanabilirsiniz. Fakat mobilya parçalarını kuruturken direk olarak güneş almayan bir yeri tercih edin. Daha sonra silikon bir balmumu ile cilalama işlemini uygulayın.
 
Özellikle sandalye veya taburelerden sarkmış olan kamışlar çalışma esnasında sizi sıkıştırabilir. Bu yüzden en iyisi dışarıda çalışmak ve tuz solüsyonu ile bambu mobilyalarınızı silmektir. çatlak olan ahşapların kenar kısımlarını ıslatmamaya dikkat edin. Kurutma işlemini dışarıda yapın ve en az 1 gün kurumalarına müsade edin sandalye ya da taburelerin üzerine oturmayın.
Diğer Yazılar
Mobilya bakımı nasıl yapılır?
Kaplamasız ahşap mobilyalar bakımı ve tamiratı zor olan eşyalardır. İster evinizde ister işyerinizde olsun mobilya olarak ahşap ürünleri tercih ediyorsanız, mobilyalarınızı uzun süre kullanabilmek için düzenli ve bilinçli bir temizlik yapmalısınız. Cilalı olan mobilyalarınızı mükemmel b [...]
Devamını Oku...